Se afișează postările cu eticheta Bancuri cu Bula 2012. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta Bancuri cu Bula 2012. Afișați toate postările

Bancuri cu Bula

Posted by Alexandru Ababei On sâmbătă, 22 septembrie 2012 0 comentarii
Mereu cand suntem suparati si vrem sa ne mai amuzam putin citim bancuri pentru a scapa de starea supararii. Cele mai citite bancuri romanesti sunt bancurile cu Bula. Fiecare dintre noi a citit macar o singura data in viata un banc cu bula.

www.BancuriCuBula.info este cel mai nou site de bancuri si va aduce o colectie de bancuri super amuzante pentru a va aduce zambetul pe buze. Vizitati site-ul si cititi cele mai amuzante bancuri cu Bula. Daca doriti dati si un like la pagina de facebook a site-ului.

Un zambet nu costa nimic !
READ MORE

Bancuri cu Bula 2012 (2)

Posted by Alexandru Ababei On luni, 3 septembrie 2012 1 comentarii
Bula la medicul de familie
- Domnule doctor! Nu mai pot!
Trebuie sa-mi dati vreo 10 zile de concediu medical.
- Dar ce ai?
- Am treaba.

Soacra lui Bula implineste 60 de ani.
Bula merge la ea cu o pereche de cercei de aur si o pusca .
Soacra zice catre el ca nu trebuia sa se deranjeze...si il intreaba e Bula ce face cu pusca.?
Bula:
-Pai nu ai nevoie de gauri in urechi?
Bulişor îşi surprinde părinţii în plină acţiune.
- Măi tată, da' ce faci acolo?
- Bulişor, fac plinul rezervorului mamei... răspunde tatăl, stingher.
- A, da? Păi mai bine ai găsi un model care consumă mai puţin, că şi poştaşul i-a făcut plinul, azi dimineaţă.
Bula naufragiaza pe o insula si il prind canibalii. Il incercuiesc si incep sa cante in jurul lui, cu cutitele ridicate in aer, dansand:
-Si-o sa-l facem bocancei, si-o sa-l facem bocancei!
Intr-un moment de neatentie Bula loveste un canibal, ii ia cutitul se duce in mijlocul lor si incepe sa danseze, se intepa cu cutitul in burta si canta frenetic:
-Si-o sa intre apa-n ei!!!
In sala de judecata:
- Inculpat Bula, recunosti ca ai furat oile...??
- Nu domnule judecator, eu am furat numai una,dar ce sa fac daca dupa ea a venit toata turma..!?!
Bula si Strula copii mici, 3-4 anisori fiecare, se duc la femei.Parintii lor mari patroni in state.Intra in primul boredel si spun.
- Doamna, vrem si noi 2 femei, da bune rau!
- Ce sa faceti voi cu ele ma?
- Ce le fac si barbatii!
- Pai bani aveti?
Scot copilasii un teanc de verzisori dupa care patroana ii trimite pe Bula in camera 9 si pe strula in camera 11. Intra Strula in camera si spune barbateste:
- Dezbraca-te, am venit sa te lucrez!
- Ce sa faci ma? Ia de aicea! si incepe sa il bata pe Strula pana l-a dat afara.
Singur pe hol se duce la camera lui Bula, vrea sa se uite pe gaura cheii dar nu prea ajungea pentru ca era prea mic, si sta si asculta la usa.
Dincolo de usa se auzeau tipete, gemete, urlete, busituri, cazaturi...
- Uau, zise Strula, si astepta sa iasa Bula.
Intr-un tarziu iese Bula transpirat, cu haine rupte, ciufulit...
Strula: Ei, cum a fost? 
Bula: Daca reuseam sa ma urc in pat, praf o faceam!!!
READ MORE

Bancuri cu Bula 2012

Posted by Alexandru Ababei On luni, 2 iulie 2012 1 comentarii
Bula vede pe eticheta sticlei cu tuica doua prune 
-Cum vine treaba asta sa fac din 2 prune 1l de tuica...?? 
-Ce te miri?! Taica-tau n-a facut 7 copii din 2 oua?
Bula... la inchisoare, condamnat la moarte, miezul iernii, ultimele trei dorinte... Prima: Vreau sa mananc capșuni ! Pai Bula, nu vezi, e iarna, de unde capșuni? Nu-i nimic, eu nu ma grabesc... Vine vara, capshuni, gata, dorinta a doua: Vreau sa ma dau cu schiurile ... Pai bine Bula, e vara, de unde zapada? Nu-i nimic, eu nu ma grabesc... Vine din nou iarna, se duce Bula si schiaza, gata, a treia dorinta: Vreau sa fiu ingropat ca un bun comunist la picioarele tovarasului Nicoale Ceausescu ! Pai bine, Bula, tovarașul e bine, sanatos, cum vrei tu sa te ingropam langa el? Nu-i nimic, eu nu ma grabesc...
La ora de muzica profesoara ii pune pe elevi sa deseneze un obiect pe tabla si apoi sa fredoneze un cantec despre acel obiect. 
Mai intai iese la tabla o eleva care deseneaza o floare si fredoneaza 'Floricica din ponoare'... Apoi, un elev deseneaza o chitara si cinta 'La chitara romana'... 
In tot acest timp, Bula era foarte agitat si zgomotos, tot cu mana pe sus. Induplecata de insistenta sa, profesoara ii zice: 
- Hai, Bula, deseneaza si tu!... Dar sa nu te indemne Aghiuta sa desenezi vreo porcarie, ca te dau afara si nu te mai primesc niciodata la ora mea! 
- Bine, doamna profesoara! 
Bula iese la tabla si deseneaza un organ sexual barbatesc, si inca cu toate detalile... Cand -in sfarsit- profesoara priveste desenul se enerveaza si striga: 
- Iesi afara, porcule si nerusinatule!... 
Dar Bula zice: 
- Pai, si depre asta se poate canta, doamna profesoara!... 
- Ei, asta-i acum!... Cum, mai, Bula?!? 
- Pai, asa: 'Cine te-a facut pe tine, Tudorito lele?...'
Bula apare la scoala cu o buza umflata ca o gogoasa. Invatatoare, ingrozita de ceea ce vede, il intreaba cu real interes: 
- Ce-ai patit, ma', Bula? 
- Pai, doamna invatatoare, ieri am fost cu tata la pescuit si, la un moment dat, mi s-a asezat o viespe pe buza... 
- Vai, saracul de tine!... Si, te-a piscat?!?... 
- Nu, doamna! A omorat-o tata!... Cu vasla!...
Bula, in fata casei se juca intr'o gramada de nisip... Vine un politist si il intreaba: 
-Ce faci Bula aici? 
-Un politist... 
-Din ce? 
-Din c...t, apa si nisip... Cand aude politistu il bate pe Bula de il rupe si pleaca. A doua zi iar vine politistul: 
-Ce faci Bula aici? 
-Un pompier... 
-Din ce? 
-Din apa si nisip... 
-Pai c...t numai pui ma?!?! 
-Pai vrei sa iasa iar politist?
Noaptea, Bula cand se ducea la culcare,auzea din dormitorul parintilor 1,2,3,4,1,2,3,4... 
De dimineata Bula de duce la taicasau si ii zice : 
De ce se auzea de la voi din dormitor 1,2,3,4? 
Bula mai vorbim cand mai cresti. 
Face Bula 18 ani si merge la taicasau: 
Ia zi mosule de ce se auzea in noaptea aia 1,2,3,4? 
Pai mai Bula, cand vii acasa cu o gagica,faci urmatoarele lucruri: 
1:Te dezbraci 
2:Te bagi in pat 
3:O bagi 
4:O scoti 
Vine Bula intr-o seara acasa cu o gagica si incepe 
1 , 2 , 3 , 4,3,4,3,4,3,4.....
READ MORE